Web Analytics
scris duminică, 13.04.2025

Video. Gentea i-a oferit lui Smiley un tricou al echipei FC Argeş. Primarul l-a mai invitat la Piteşti peste o lună

Oficial ne merge bine! Parcul „Lunca Argeșului” din Piteşti a vibrat, la propriu, în seara şi în noaptea de sâmbătă, 12 aprilie, în timpul spectacolelor oferite de municipalitate cu prilejul celei de-a 48-a ediţii a „Simfoniei Lalelelor”.

Citeşte şi: Parada florilor de la Pitești a deschis a 48-a ediție a Simfoniei Lalelelor

Iar primarul Cristian Gentea a fost prezent pentru a-i saluta pe invitaţii de marcă – protagoniştii concertului extraordinar, Anna Lesko şi Smiley, ultimul, piteştean fiind, primind din partea edilului, la el acasă şi în uralele publicului, un tricou al echipei FC Argeş, cu numărul 27.

Nu puteam să ratez ocazia şi i-am pregătit un tricou personalizat cu care, peste o lună, de Zilele Piteştiului, să vină aici, alături de noi, să sărbătorim împreună promovarea Argeşului în prima ligă şi începerea construcţiei noului stadion” – a spus Cristian Gentea, înmânăndu-i tricoul lui Smiley, iar acesta a scandat numele echipei: „FC Argeş!”

Primarul a mai spus că duminică de Florii, „ne vom întâlni în parc la spectacolele cu muzică populară, etno, tradiţională„.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...