Web Analytics
scris luni, 31.03.2025

Polițiștii locali, de vorbă cu preșcolarii din Pitești

Luni, 31 martie, polițiștii locali din Pitești au fost oaspeții Grădiniței cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”. Aproape 400 de preșcolari au participat la activitatea desfășurată, iar polițiștii le-au explicat regulile de circulație rutieră pe care trebuie să le respecte în calitate de pietoni.

Citește și Campania „Fără bullying în şcolile argeşene!” Prim-procurorul Daniela Ciocîrlan: „Violenţa exercitată de minori, mai ales în cadrul unităţilor şcolare, constituie un motiv de îngrijorare”

„De asemenea, s-a subliniat importanța responsabilității civice și cum aceste comportamente contribuie la sporirea siguranței personale a copiilor și la întărirea încrederii în autoritățile locale. Astfel de activități sunt esențiale pentru polițiștii locali, siguranța elevilor fiind importantă pentru aceștia!”, a transmis Poliția Locală.

Citește și Liceenii pot studia un an în SUA. A început sesiunea de preînscriere pentru bursele FLEX

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...