Web Analytics
scris luni, 03.03.2025

Tânăr de 19 ani prins depăşind viteza legală cu peste 100 de kilometri pe oră

Un tânăr în vârstă de 19 ani din judeţul Gorj a fost înregistrat, duminică după amiază, în timp ce conducea un autoturism cu o viteză care o depăşea pe cea legală cu peste 100 de kilometri pe oră. Totul s-a întâmplat într-o localitate din judeţul Vâlcea. Tânărul s-a ales cu o amendă de peste 4.600 de lei și permisul reținut pentru 120 de zile. 

Citește și: O femeie și fiica sa de 8 ani au făcut atac de panică pe pârtie văzând că este mult mai abruptă decât se aşteptau

„Poliţiştii rutieri din cadrul Poliţiei Oraşului Băile Govora au desfăşurat, în data de 2 martie a.c., acţiuni specifice pentru creşterea siguranţei rutiere pe Drumul Naţional 67, în comuna Buneşti. În cadrul acestor activităţi, în jurul orei 17:00, un autoturism a fost înregistrat de aparatul radar circulând cu o viteză de 161 km/h, pe un sector de drum unde limita maximă admisă este de 60 km/h”, informează oficialii Poliţiei judeţene Vâlcea.

Şoferul a fost identificat în persoana unui tânăr de 19 ani din comuna Căpreni, judeţul Gorj. Acesta a primit o amendă contravenţională în valoare de 4.650 de lei și cu permisul de conducere reţinut pentru 120 de zile.

Citește și: Premierul Ciolacu, vizită pe șantierul Autostrăzii Sibiu-Pitești

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...