Web Analytics
scris miercuri, 12.02.2025

Florin Prunea, despre balerine: „Le-au sucit mințile fotbaliştilor. Era bătălie pe ele!”

Pe vremea comunismului, balerinele erau extrem de apreciate de fotbaliști, cărora le suceau mințile, susține fostul mare internațional român Florin Prunea. Acesta a povestit și cum Vica Blochina, care avea să fie viitoarea parteneră a lui Pițurcă, a fost adusă de Viorel Păunescu la un celebru club.

Florin Prunea, despre balerine: „Le-au sucit mințile fotbaliştilor. Era bătălie pe ele!”

Victor Pițurcă (68 de ani) a fost împreună cu Vica Blochina (49 de ani), fiind o poveste de dragoste care a acaparat tabloidele vremurilor.

Balerinele erau la mare căutare printre fotbaliști în perioada comunismului, iar mulți doreau să le atragă atenția pentru a le cuceri.

„Aveam 18-19 ani. Ai văzut ce fete erau acolo? La vremea aia eram deja sătul de viață. La Melody atunci era Vica, avea 18 ani. La Melody, la cabaret, era bătălie pe ele, era nenorocire.

Erau prea frumoase balerinele. Da, să sari la cap bine, să ai detentă bună. Erau frumoase. Pe Vica, nea Viorel Păunescu a adus-o. Acolo a cunoscut-o Piți”, a spus Florin Prunea pentru iamsport.ro.

Pe vremea aceea, Victor Pițurcă activa la Steaua București și a cunoscut-o pe Vica Blochina, care i-a sucit mințile. Cei doi au format un cuplu pentru nu mai puțin de 16 ani, relația fiind una cu năbădăi.

Împreună, fostul selectioner și Vica Blochina au un copil, pe numele lui Edan Pițurcă, care are vârsta de 19 ani.

Citește și: Nou record în fotbalul mondial: 4 milioane de euro pentru un fotbalist de 16 ani!

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Politică, delicatese şi multe trese

Primarul Cristian Gentea funcționează cu un singur viceprimar. Pe cel de-al doilea l-a pus în așteptare, fierbându-i pe toți: pe liberali, pe...

Din ediția tipărită