Web Analytics
scris marți, 31.12.2024

Piteşti. Vandalul din staţia de autobuz a fost prins în 24 de ore. Şi-a recunoscut fapta

Primarul municipiului Piteşti, Cristian Gentea, ne dă o veste bună: bărbatul care a spart geamul dintr-o staţie de autobuz aflată pe strada Teilor a fost identificat şi prins după numai 24 de ore de la comiterea gestului incalificabil.

Citeşte şi: Cum circulă autobuzele Publitrans Piteşti de sărbători

Edilul-şef a ţinut să menţioneze, într-un mesaj postat pe pagina sa de Facebook, că este „remarcabilă colaborarea dintre Poliția Română și Poliția Locală: persoana care a deteriorat stația de autobuz Teilor a fost identificată rapid, recunoscându-și fapta!”

În prezent se desfășoară procedurile legale pentru recuperarea prejudiciului – a mai precizat Cristian Gentea.

Citeşte şi: Piteşti-2025. Graficul de colectare a deşeurilor de la abonații casnici

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...