Web Analytics
scris miercuri, 20.11.2024

UEFA a decis: România a câștigat cu 3-0 la „masa verde” meciul cu Kosovo! 

Comisia de Apel a UEFA a decis, după cum era de așteptat, să acorde victoria echipei naționale a României cu 3-0, la ”masa verde”, în meciul cu Kosovo, pe care oaspeții l-au abandonat cu două minute înainte de fluierul final.

Citește și: FC Argeș pregătește meciul cu FC Voluntari

Pe lângă pierderea meciului, kosovarii au primit de la forul european și o amendă de 6.000 de euro.

UEFA a dictat însă nu mai puțin de șapte amenzi pentru România, din cauza comportamentului suporterilor. A fost decisă o amendă de 50.000 de euro, dar și disputarea următorului meci de acasă fără spectatori, pentru comportamentul rasist sau discriminatoriu al suporterilor (scandări xenofobe).

Au mai fost acordate și alte amenzi: 30.000 de euro – din cauza transmiterii unor mesaje politice; 9.000 de euro – pentru aruncarea unor obiecte în teren; 4.500 de euro – pentru aprinderea materialelor pirotehnice; 8.000 de euro – pentru folosirea unor lasere; 12.500 de euro – pentru huiduirea imnului; 14.000 de euro – pentru blocarea căilor de acces.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...