scris sâmbătă, 26.10.2024

CS Mioveni, evoluție slabă, înfrângere previzibilă

Astăzi, în cadrul etapei a 11-a din Liga 2, CS Mioveni a pierdut confruntarea disputată, pe propriul teren, împotriva echipei Steaua București, formație pregătită de Daniel Oprița. Oaspeții s-au impus cu scorul de 4-0, prin golurile marcate de Florin Răsdan, în minutele 15 și 82, Bogdan Chipirliu, în minutul 19,și Nacho Heras. în minutul 48.

Meciul a început cu 10 minute întârziere, în urma protestului celor de la CS Mioveni. Jucătorii echipei argeșene au ieșit apoi pe gazon cu bannerul: ”5 luni fără salarii = 5 luni fără respect! / Muncim cu responsabilitate, Cerem doar dreptate!”, pe care l-au dus, absolut toți, pe gardul de la tribuna a doua, la centru.