Web Analytics
scris duminică, 13.10.2024

Jurnaliștii ciprioți: „Ne-au curățat”

Presa din Cipru a avut o reacție dură după înfrângerea favoriților, care au pierdut cu 0-3 în fața României. Ciprioții au rămas cu 3 puncte, obținute cu Lituania, în prima etapă, scor 1-0. Apoi, au încasat 7 goluri în două meciuri, 4 de la Kosovo și 3 de la „tricolorii” lui Mircea Lucescu.

La Larnaca, România a obținut cea de-a treia victorie consecutivă în Liga Națiunilor. Dacă „tricolorii” noștri sunt pe val, în Cipru este dezastru, potrivit presei cipriote, care a făcut praf naționala lui Sofroni Avgousti.

Pe o arenă plină, echipa națională a fost făcută KO. Selecționer nou, imagine din trecut. La prima apariție sub conducerea lui Sofroni Avgousti, Cipru a reluat totul de unde a rămas în ultimul meci cu Timur Ketsbaia (n.r. – vechiul selecționer).

În ciuda schimbării formației tactice și a dispunerii mai raționale a jucătorilor, naționala nu a reușit să pară competitivă în fața echipei lui Mircea Lucescu. Vizitatorii au preluat controlul după primele cinci minute și ne-au curățat cu trei goluri în 20 de minute”, au titrat ciprioții de la sporttime.com.cy.

Citește și: România a câștigat duelul cu Cipru

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...