Web Analytics
scris joi, 03.10.2024

Accidente în Argeș. Au ajuns în șanț

Joi dimineață, pompierii au intervenit cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat în satul Prislop din Drăganu. O mașină a ieșit în afara drumului, pe DN 7.
Echipajul SMURD a asistat o persoană care prezenta atac de panică, iar în urma evaluării nu s-a impus transportul la spital. Pompierii asigură măsuri specifice de prevenire a incendiilor.

Citește și Argeșeanul care s-a împușcat cu arma de vânătoare este fiul unui fost primar

Un alt eveniment rutier s-a produs pe DN 73 C, în localitatea Ciofrângeni, unde o cisternă s-ar fi răsturnat în afara părții carosabile.

Intervin pompierii de la Punctul de Lucru Tigveni și Detașamentul Curtea de Argeș cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.

Detalii, aici: Cisterna răsturnată în Ciofrângeni a blocat un sens de circulație

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...