Web Analytics
scris marți, 17.09.2024

Amendat la Pitești după ce a condus motocicleta pe o roată

Luni, 16 septembrie, polițiștii din cadrul Secției 3 Pitești, care acționau pe raza de competență, au depistat în trafic un motociclist cun un comportament agresiv.

Citește și: Accident la Pitești, lângă Autogară. Un rănit, dus la spital

Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș, este vorba despre un tânăr în vârstă de 24 de ani, din comuna Suseni, care conducea motocicleta pe strada Stadionului din municipiului, dar o făcea pe o singură roată, vrând probabil să-și demonstreze abilitățile de… cascador.

Ca urmare a acestei abateri, cel în cauză a fost sancționat contravențional cu o amendă în valoare de 660 de lei, conform OUG 195/2002R, totodată fiindu-i reținut permisul în vederea suspendării dreptului de a conduce timp de 30 de zile.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...