Web Analytics
scris joi, 05.09.2024

Pitești. Prins la volanul unei mașini neînmatriculate. Dosar la Parchet

Polițiștii din cadrul Secției 4 Pitești au finalizat cercetările într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de conducere a unui autovehicul neînmatriculat, conform art. 334 alin.1 din Codul Penal.

Citește și: Un individ le oferă servicii private cetăţenilor care vin la Casa de Pensii

Cazul e puțin mai vechi. Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș, în ziua de 11 mai, în jurul orei 10, un bărbat în vârstă de 39 de ani, din Bradu, a fost depistat de polițiștii respectivi conducând un autoturism cu numere provizorii pe strada Basarabia din municipiu.

Din verificările în bazele de date ale Poliției Române a rezultat că valabilitatea înmatriculării provizorii era expirată, din această cauză autoturismul figurând neînmatriculat.

Ei bine, pe 3 septembrie, dosarul respectiv a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești cu propunere de trimitere în judecată.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...