Un polițist din Cluj a fost prins în trafic în timp ce conducea, în timpul liber, o mașină neînmatriculată, relatează Ziarulclujean.ro. Bărbatul în vârstă de 38 de ani, angajat la IPJ Cluj, cu atribuții restrânse, a fost testat cu drugtestul, care a indicat prezența substanțelor interzise în organism.
Citește și: Judecătoria Mangalia a respins cererea lui Vlad Pascu de înlocuire a arestului preventiv cu arestul la domiciliu
Bărbatul a fost oprit pentru control, pe 6 iulie, în jurul orei 14.00, de către polițiștii Secției 6 Rurală Florești în timp ce conducea pe strada Eroilor, din localitate.
„La volanul autoturismului se afla un bărbat, de 38 de ani, din municipiul Cluj-Napoca, iar din verificări s-a constatat că acesta are calitatea de polițist, încadrat la I.P.J. Cluj. Cel în cauză a fost testat cu aparatul din dotare, reieșind indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive”, a transmis IPJ Cluj, precizând că bărbatul a fost condus la spital pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a consumului unor substanțe interzise.
Citeşte întreaga ştire: Polițist din Cluj, prins la volanul unei mașini neînmatriculate, a fost testat pozitiv la substanţe interzise
0 Comentarii