Web Analytics
scris luni, 29.04.2024

Tinere rănite de un șofer drogat și băut

Un bărbat băut, drogat și cu permisul suspendat a provocat un accident, după care a fugit de la locul faptei. Teribilistul a băgat în spital două femei, însă a fost prins de polițiști la câteva minute după ce a încercat să se facă nevăzut. Tânărul de 26 de ani din Timișoara riscă acum închisoarea.

Citește și: Turiști atacați de un urs pe Transfăgărășan

Șoferul care a fost la un pas să provoace o tragedie nu a coborât din mașină să vadă în ce stare se află cele două femei rănite și a continuat să gonească. Bărbatul avea o alcoolemie de 0.84 miligrame per litru alcool pur în aerul expirat. De asemenea, în urma testării cu aparatul drugtest, el a ieșit pozitiv la consumul de susbtanțe psihoactive.

Tânărul de 26 de ani a fost reținut pentru 24 de ore pentru vătămare corporală din culpă și riscă să fie arestat preventiv pentru 30 de zile.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...