Web Analytics
scris miercuri, 28.02.2024

Papa Francisc a ajuns din nou la spital

Papa Francisc, bolnav de gripă, a fost dus la un spital din Roma pentru un control.

Citește și: Bombă cu aruncător, găsită în curtea unei școli din Dâmbovița. 130 de elevi au fost evacuați


Suveranul pontif, în vârstă de 87 de ani, nu a citit discursul la audiența săptămânală de miercuri, delegând sarcina unui consilier și spunându-le credincioșilor că nu se simte bine. ”Dragi frați și surori, sunt încă puțin răcit”, a spus Papa Francisc la audiența de miercuri, anunțând că altcineva va citi cateheza sa despre invidie și lăudăroșenie, două dintre cele șapte păcate de moarte. După audiența generală, Papa Francisc a mers la Spitalul Gemelli „pentru câteva analize”, apoi s-a întors la Vatican, notează Mediafax.
Papa, care a avut în ultima vreme o serie de probleme de sănătate, și-a anulat întâlnirile de sâmbătă și luni din cauza a ceea ce Vaticanul a numit o gripă ușoară. Duminică, el s-a adresat mulțimii din Piața Sfântul Petru în mod normal, pentru a transmite Angelus.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...