Web Analytics
scris duminică, 11.02.2024

Ana Bogdan a pierdut finala Transylvania Open

Ana Bogdan, cap de serie 8 şi numărul 65 mondial, a pierdut, duminică, finala turneului de categorie WTA 250 Transylvania Open, de la Cluj-Napoca. Românca a fost învinsă de jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 78 WTA, scor 6-4, 6-3, într-o oră şi 26 de minute.

Citește și: O nouă metodă de înșelăciune online. „Apreciază postări pentru bani!”


Astfel, Pliskova s-a impus a patra oară în tot atâtea confruntări cu Ana Bogdan. Înainte de Transylvania Open, ea a învins-o pe Bogdan în 2014 la Bad Gastein, în 2018 la US Open şi în 2023 la Doha. Pliskova a obţinut un premiu de 35.250 de dolari şi 250 de puncte, iar Ana Bogdan 20.830 de dolari şi 163 de puncte.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...