Web Analytics
scris luni, 30.10.2023

O piteșteancă, prinsă când circula pe contrasens! Ce măsuri a luat Poliția

Polițiștii din cadrul Secției 2 Pitești au depistat o femeie în vârstă de 69 de ani, din municipiu, care a condus un autoturism pe contrasens, pe o distanță de aproximativ 100 m, pe bulevardul Nicolae Bălcescu.

Citește și: Un copil de șase ani s-a jucat cu o brichetă și a dat foc la casă

Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș, ca urmare a celor constatate, cea în cauză a fost sancționată contravențional, cu amendă în valoare de 870 de lei, conform OUG 195/2002R privind circulația pe drumurile publice, fiind aplicată în cazul ei și măsura complementară de reținere a permisului de conducere timp de 60 de zile.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...