Web Analytics
scris marți, 03.10.2023

S-a deschis anul universitar la UPIT! Rectorul Politehnicii București a venit la Pitești Arena

Marți, 3 octombrie, s-a deschis anul universitar la UPIT, care, începând din acest an, e parte integrantă a unui consorțiu patronat de Politehnica București.

Citește și: Pitești. Observaţii astronomice, marți seara, în Piața Primăriei

Evenimentul e găzduit de noua sală polivalentă de la Pitești Arena, în prezența studenților și invitaților din Argeș și București.

Festivitatea a debutat cu scurte intermezzo-uri artistice susținute de studenți și profesori de la Facultatea de Muzică din cadrul UPIT.

Sunt prezenți Mihnea Costoiu, rectorul Politehnicii București- care a venit însoțit la eveniment de o delegație de circa 20 de cadre didactice de la instituția de învățământ superior din capitală – și Dumitru Chirleșan, rectorul Universității Pitești, care vor lua cuvântul, urmați la microfon de arhiepiscopul Calinic Argeșeanul, de primarul Piteștiului, Cristian Gentea, și de prefectul Radu Perianu.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...