Web Analytics
scris miercuri, 12.07.2023

„Experimentul Pitești” se vede la Cinematograful București. Sesiune Q&A cu realizatorii filmului

Duminică, 16 iulie, începând cu ora 18:00, are loc proiecția filmului „Experimentul Pitești”, realizat de regizoarea Victoria Baltag, la Cinematograful „București”. Întregul eveniment este unul caritabil, urmat de o sesiune Q&A cu realizatorii filmului.

Filmul durează 1 oră și 40 minute. În distribuție, cu o ultimă prezență cinematografică, apare Ion Caramitru, susținător al acestui proiect.

Program eveniment:

18:00 – 18:20 – primirea spectatorilor;

18:20- 18:45 – prezentarea exponatelor unicat cu urnă pentru donații;

18:45. 19:00 – scurtă introducere;

19:00 – 20:20 – proiecție film de lung-metraj „ExperimentulPitești’”;

20:20 – 20:45 – sesiune de întrebări, răspunsuri și concurs „Experimentul Pitești”.

Biletele s-au pus în vânzare de luni, 10 iulie, prețurile fiind de 10 și 12 lei, în funcție de categoria locurilor.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...