Web Analytics
scris joi, 06.07.2023

România a bătut la scor Islanda, la Piteşti Arena! „Vă aşteptăm la Sala Polivalentă!”

Joi seara (6 iulie), la Piteşti Arena, echipa României a debutat cu victorie la campionatul European de Handbal Feminin Under 19, competiţie care se desfăşoară în două oraşe din Argeş, la Piteşti şi Mioveni!

Citeşte şi: Handbalul european revine, de joi, la Pitești Arena! Programul naționalei de fete a României

Pe pagina de socializare, primarul Cristian Gentea a adresat „felicitări pentru succesul categoric contra reprezentativei Islandei, 41-33!

Astăzi, la Piteşti Arena au fost în total patru jocuri, toate organizate impecabil. Vă așteptăm în continuare la Sala Polivalentă; echipa națională are nevoie de încurajările tuturor!

Mâine (vineri, 7 iulie – n.a.) jucăm cu Portugalia, de la 19.45, iar duminică întâlnim Germania, de la aceeași oră, în ultimul meci al grupei. Hai, România!” – este mesajul primarului din Piteşti postat pe pagina de Facebook.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...