Web Analytics
scris duminică, 04.06.2023

Copaci și stâlpi de electricitate căzuți, la Câmpulung

La puțin timp după miezul nopții, pompierii de la Detașamentul Câmpulung au intervenit într-o situație în municipiul Câmpulung, unde un copac a căzut peste firele electrice și a afectat doi stâlpi, unul de lemn și celălalt de beton.

Citește și https://jurnaluldearges.ro/doua-persoane-ranite-intr-un-accident-la-pitesti-257936/


Nu au fost persoane rănite, un echipaj de la distribuitorul de energie electrică a luat măsurile specifice de prevenire ale unor posibile accidente, iar pompierii au degajat copacul.

O altă sesizare a venit în această dimineață din zona Valea Româneștilor. Echipajul care s-au deplasat la intervenție cu o autospecială nu au mai găsit copal, doar cablurile de electricitate căzute pe carosabil.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...