Web Analytics
scris joi, 22.10.2015

Revoltă liberală în Muscel. Viceprimarul Câmpulungului vorbeşte de alipirea zonei la Braşov

„Cred că ne-ar fi mai bine cu cei din Braşov! Consider că cei din Argeş nu ne-au reprezentat niciodată, nu ne-au sprijinit”, susţine viceprimarul Câmpulungului, Bogdan David, ţintind către reprezentanţii PSD care au condus judeţul în ultimele decenii. Propunerea încadrării zonei Muscel în judeţul Braşov este doar o „ameninţare” fără concretizare, însă liberalul David, unul dintre posibilii candidaţi la Primăria Câmpulung, vorbeşte de avansarea ideii: „Trebuie să vorbim cu cei din comunele muscelene, pentru a afla care le este părerea despre un asemenea lucru, apoi cu cei din Braşov. Rămâne de văzut cum vom proceda, în funcţie de reacţiile celor vizaţi!”. C.I.B.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...