Web Analytics
scris vineri, 12.05.2023

Ministrul Sportului va plăti o amendă zilnică pentru oprirea finanțării către Federația Română de Tenis

Eduard Novak ar putea plăti o amendă zilnică de 600 lei. Este decizia Curții de Apel București, după ce ministrul sportului n-a executat la timp decizia ce vizează finanțarea Federației Române de Tenis.

Potrivit deciziei Curții de Apel București, ministrul Sportului, Eduard Novak, va plăti amendă pentru fiecare zi de întârziere a punerii în aplicare a deciziei prin care s-a constatat că în anul 2018 a fost decisă ilegală oprirea finanțării către Federația Română de Tenis pe parcursul anului. De asemenea, tot Ministerul Sportului, condus de Eduard Novak, va trebui să plătească, tot zilnic, despăgubiri în valoare de 1.000 lei către Federația Română de Tenis. Aceste decizii nu sunt unele definitive și executorii.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...