Web Analytics
scris sâmbătă, 06.05.2023

Pugilistul Flavius Biea, campion mondial. A câștigat la Mioveni în fața unui argentinian

Pugilistul român Flavius Biea a devenit vineri seara al cincilea român care a cucerit un titlu mondial în boxul profesionist. Sportivul de 33 de ani l-a învins, la limită, pe argentinianul Juan Velasco în gala iFight organizată la Mioveni, după un meci extenuant. Astfel, cu centura mondială versiunea WBC, Biea devine al cincilea român care ia un titlu la profesioniști, după Mihai Leu, Leonard Doroftei, Lucian Bute și Adrian Diaconu.

Citește și: Poșta Română avertizează: „Nu dați click pe link-urile primite! Puteți rămâne fără bani în doar câteva minute”

Tot în gala de la Mioveni, Mihai Nistor a câştigat prin KO în prima repriză la categoria grea în faţa georgianului Gheriso Aduaşvili. Fostul campion mondial AIBA Pro Boxing a bifat a şasea sa victorie la profesionişti în tot atâtea meciuri, toate prin KO. James Chereji s-a impus la puncte în faţa argentinianului Carlos Daniel Cordoba, la categoria super-pană. La 29 de ani, hunedoareanul are 19 victorii şi 3 înfrângeri la profesionişti.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...