Web Analytics
scris miercuri, 26.04.2023

Video. Fără permis și amendat după ce și-a montat mijloace de avertizare pe mașină

Um argeșean a fost prins în timp ce conducea cu mijloace speciale de avertizare montate pe mașină.

Marți, 25 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Câmpulung l-au depistat pe bărbatul de 36 de ani, din Berevoești, pe DN 73C, în localitatea de domiciliu.

Avea montate, în partea din față a autoturismului, la vedere, mijloace speciale de avertizare sonoră și luminoase roșu-albastre.

Citește și Un bucureştean s-a trezit cu un șarpe pe parbrizul maşinii

„Ca urmare a celor constatate, bărbatul a fost sancționat contravențional, cu amendă în valoare de 2.175 de lei, conform O.U.G. 195/2002-R, totodată fiind luată și măsura complementară de reținere a permisului de conducere pentru o perioadă de 90 de zile și de retragere a certificatului de înmatriculare”, a transmis IPJ Argeș.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...