Web Analytics
scris joi, 19.01.2023

John McEnroe, despre suspendarea Simona Halep: „Este un lucru care îi va pune capăt carierei, dacă va fi găsită vinovată”

John McEnroe (63 de ani), fostul mare jucător de tenis a făcut câteva declarații în legătură cu situația în care se află Simona Halep, la puțin timp după ce a căzut pe locul 12 WTA. În prezent, Simona Halep se află sub o suspendare temporară, dar McEnroe crede că o decizie drastică a Sports Resolutions ar putea însemna sfârșitul carierei Simonei.

John McEnroe, despre suspendarea Simona Halep: „Este un lucru care îi va pune capăt carierei, dacă va fi găsită vinovată”

Citește și: O femeie de 101 ani, bolnavă de Covid, s-a vindecat după 10 zile de spitalizare

„Simona a avut o carieră grozavă, dar, în mod evident, există un nor uriaș deasupra ei în acest moment. Așadar, cu toții vrem să știm, eu cu siguranță sper că este nevinovată. Cred că întreaga lume a tenisului speră acest lucru, așa că, dacă acest proces se va desfășura cu rapiditate, va fi un lucru bun…dacă vom reuși să ajungem până la capăt și să aflăm ce s-a întâmplat cu adevărat. Deci, în orice caz, sperăm că rezultatul va fi stabilit curând, pentru că este un lucru care îi va pune capăt carierei, practic, dacă va fi găsită vinovată. Așadar, aștept cu nerăbdare rezultatele, pentru că este ceva la care nu vrei să iei parte dacă ești jucător, mai ales dacă ești nevinovat”, a spus John McEnroe pentru Eurosport.

Citește și: Dani Mocanu a făcut o pasiune pentru iubita unui alt manelist

Cazul Simonei va fi judecat în regim de urgență de către Sports Resolution, tribunal independent din Londra care gestionează dosarele de dopaj din sportul alb. În cazul în care nevinovăția nu va putea fi dovedită, Simona mai are o cale de atac: Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Caleidoscop

Prefectul a cerut arderea arhivei instituției Pe 14 decembrie 1863, Gorovey, prefectul judeţului...

Ultimele articole

Caleidoscop

Prefectul a cerut arderea arhivei instituției Pe 14 decembrie 1863, Gorovey, prefectul judeţului...

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită