Web Analytics
scris miercuri, 11.01.2023

Guvernul a aprobat construirea noului stadion din Pitești

Astăzi, 11 ianuarie 2023, în ședința de Guvern, a fost aprobat bugetul pentru construirea noului stadion „Nicolae Dobrin”. Este cea mai mare investiție din istoria Piteștiului: aproximativ 100 de milioane de euro.

Ce transmite primarul Cristian Gentea:

„Este o investiție pentru care am luptat încă din prima zi în care am venit în primărie și pe care am reușit să o introducem pe lista de sinteză guvernamentală, în data de 24.03.2021.

Citește și: Coteț îl atacă pe Gentea. Primarul răspunde: „Sunt declarații populiste”

Este o mare satisfacție faptul că, după 2 ani, și colegii din Consiliul Local ce nu agreau proiectul sunt astăzi mândri de el și îl promovează intens! Da, la Pitești, vom avea un asemenea megaproiect: construcția de la zero a Stadionului „Nicolae Dobrin”!

Mulțumesc foarte mult tuturor celor care sunt alături de Pitești în acest demers!

Mulțumesc actualei echipe de guvernare, care a înțeles necesitatea acestei extraordinare investiții pentru oraș, și remarc, încă o dată, colaborarea de excepție cu Ministerul Dezvoltării!”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...