Web Analytics
scris sâmbătă, 26.11.2022

Un fost polițist a alimentat mașina cu benzină și a fugit fără să plătească

Un fost polițist din județul Vaslui a alimentat maşina de peste 200 de lei, apoi a luat-o la sănătoasa fără să plătească, conform observatornews.ro. Nu era singur, ci cu patru tineri. A fost prins rapid și arestat preventiv pentru 30 de zile. Riscă până la trei ani de închisoare, mai ales că bărbatul mai are la activ o condamnare de doi ani şi opt luni de închisoare cu suspendare, potrivit sursei.

Citește și: O nouă dramă pe şosele: accident mortal la Albeştii de Argeş!

Acesta nu se află la prima abatere. În trecut, bărbatul a furat din cazinouri și chiar din farmacii. Fostul polițist are la activ mai multe furturi. Spre exemplu, dintr-o farmacie a furat un seif în care se aflau 200.000 de lei. Bărbatul a mai încercat să spargă și o bancă, dar nu a reușit să treacă de sistemul de securitate. Tânărul în vârstă de 24 de ani a intrat în Poliție în anul 2016, iar patru ani mai târziu și-a dat demisia.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...