Web Analytics

articol scris vineri, 21 octombrie 2022

Primarul Constantin Panțurescu a fost ales președinte al PSD Curtea de Argeș

Joi, 20 octombrie, a avut loc Conferința Municipală a PSD Curtea de Argeș.

În urma votului exprimat de către membrii prezenți la conferință, primarul Constantin Panțurescu a fost ales în funcția de președinte al PSD Curtea de Argeș.

Citește și: LUDOVIC ORBAN: „Nu vom fi primiți în Schengen dacă nu scăpăm de MCV”

Viceprimarul Ștefan Dumitrache a fost ales în funcția de prim-vicepreședinte al organizației, iar în funcții de vicepreședinți au fost aleși Ana Răduţu-Babeţ, Marius Deaconu, Viorel Popescu și Răzvan Bădescu. Nicolae Stancu este secretar executiv, iar Biroul Politic Municipal include alți 10 membri.

La eveniment au participat deputații Simona Bucura-Oprescu - secretar executiv al PSD Argeș, Nicolae Pavelescu și Remus Mihalcea, vicepreședinții Consiliului Județean Argeș Marius Nicolaescu și Adrian Bughiu, consilieri locali și secretarul tehnic Ghiorghe Vătășescu.

„Felicitări și mult succes în activitate primarului Constantin Panțurescu și echipei sale de la conducerea PSD Curtea de Argeș!”, transmite PSD Argeș.

Distribuie!

0 Comentarii

Trimite un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Noua grilă de salarizare pentru profesori, propusă partidelor la Cotroceni. Profesorul debutant ar avea 4.587 de lei net, cu 500 de lei mai puțin decât au cerut sindicatele

Noua variantă a legii salarizării prezentată joi, 20 august, partidelor politice la Cotroceni de ministrul interimar al Muncii, Dragoș Pîslaru, […] Citește!

Patronul Victor Marinescu spune cum va executa Spitalul Judeţean

„Dacă nu-mi dau banii, le voi face poprire pe conturi și lor, și celor de la care iau bani, respectiv […] Citește!

Femeia mutilată de un şofer vitezoman, despăgubiri uriaşe stabilite de instanţă, dar… asiguratorul este în faliment

În ziua de 6 februarie 2022, în timp ce conducea autoturismul Alfa Romeo, pe raza localității Bârla, un tânăr teribilist, […] Citește!

S-a trezit CNI-ul! După ani de impas, cere rezilierea contractului cu executantul neserios al pieţei agroalimentare din Câmpulung

Se apropie împlinirea a două decenii de când municipiul muscelean tot încearcă să modernizeze piața agroalimentară centrală, iar anul 2026 […] Citește!

Plácido Domingo, omagiu emoționant după moartea sopranei Ileana Cotrubaș: „Am reușit să creăm spectacole memorabile”

Marele tenor Plácido Domingo a transmis un mesaj emoționant după moartea sopranei române Ileana Cotrubaș, una dintre cele mai apreciate […] Citește!

Infantino pregătește un Mondial uriaș, cu 211 țări participante. Șeful FIFA plănuia un adevărat „festival” al fotbalului juvenil

Gianni Infantino, președintele FIFA, ar fi avut în plan organizarea unei competiții fără precedent: o Cupă Mondială U15 la care […] Citește!

O pensionară din București a rămas fără aur de aproximativ 150.000 de lei. Doi angajați ai unei firme de curățenie, reținuți

O pensionară din București a rămas fără bijuterii și monede din aur în valoare de aproximativ 150.000 de lei, după […] Citește!

Alexandra Căpitănescu și David Popovici, propuși pentru noi distincții din partea statului român. Ce solicitări au fost transmise autorităților

Alexandra Căpitănescu și David Popovici ar putea primi noi distincții din partea statului român, după ce Delegații de Tineret ai […] Citește!

stop hepatita

Focar de hepatită A într-un bloc de locuințe sociale. Opt persoane au fost diagnosticate

Un focar de hepatită A a fost declarat într-un bloc de locuințe sociale din cartierul „Lumea Nouă”, din Alba Iulia. […] Citește!

Vântul ține în picioare sistemul energetic. Peste 2.100 MW produși de eoliene după oprirea Cernavodă și Turceni 5

Producția eoliană a ajuns joi seară principala sursă de energie electrică a României, după ce turbinele au livrat peste 2.100 […] Citește!

Incendiu puternic în Portul Midia. O navă care transportă minereu a luat foc

Un incendiu de amploare a izbucnit vineri dimineață la o navă aflată în Portul Midia, județul Constanța. Potrivit primelor informații, […] Citește!

Turist străin, recuperat de salvamontiști din Bucegi. A urcat pe un traseu dificil cu haine de stradă și mai multe bagaje

O excursie pe munte s-a încheiat cu intervenția salvamontiștilor pentru un turist străin care a ajuns într-o zonă dificilă din […] Citește!

Omul săptămânii

Theodor Proca

Opinie

De la „Fără penali în funcţii publice”, la „Fără condamnaţi în funcţii publice”

Din ediția tipărită

Salarii pe plus şi pe minus la Bughea de Jos

Curtea de Conturi a încheiat recent o misiune de audit la Bughea de Jos privitoare la situațiile financiare la finalul […] Citește!

Municipiul Câmpulung deţine sute de apartamente şi zeci de case

Fondul locativ al municipiului Câmpulung este unul relativ bogat și la acest moment, după peste trei decenii de când majoritatea […] Citește!

Foto-pamflete

Minele din Muscel s-au închis, explorarea continuă! Dar în foarte mică măsură

Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Minier, Petrolier și al Stocării Geologice a Dioxidului de Carbon a anunțat anul trecut […] Citește!

Zbatere în van pentru fostul primar de la Mihăești! I s-a respins și excepția de neconstituționalitate

Găsit în conflict de interese chiar înainte să încheie al cincilea mandat de primar al comunei Mihăești, Gheorghe Matei s-a […] Citește!

Sponsorizări de sute de mii de lei pentru Zilele Câmpulungului

O rectificare bugetară recentă a sporit veniturile Câmpulungului cu nu mai puțin de 285.600 lei proveniți din donații și sponsorizări. […] Citește!

Adaptarea vulturilor de pe Căpitanu decurge bine. Este un pas înainte spre eliberarea în natură

Cele 25 de exemplare de vultur sur aduse în martie pe Muntele Căpitanu, de la Rucăr, se adaptează foarte bine […] Citește!

Foto-pamflete

Şeful s-a întors la Bucureşti. „Armele” au rămas la Piteşti!

Subcomisarul Ștefan Marcu revine la IGPR, iar Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din Argeș rămâne fără șef. Coincidență? IPJ […] Citește!

Câmpulungul îşi cumpără staţii Smart, dar are transport public cu microbuze învechite

Intenția administrației locale din Câmpulung de a realiza transport public de persoane cu microbuze electrice este un proiect blocat, deși […] Citește!