Web Analytics
scris sâmbătă, 17.09.2022

România, învinsă de Slovacia în Cupa Davis

România a fost învinsă de Slovacia, scor 1-3, în duelul din Grupa Mondială I a Cupei Davis. Nicholas David Ionel (19 ani, 283 ATP) a adus sâmbătă unicul punct, când l-a învins pe Norbert Gombos (32 de ani, 99 ATP), scor 6-7(4), 7-5, 6-4.

Citește și: Peste 2000 de spectatori au fost prezenți la Gala de MMA Heroes 5 de la Mioveni


Marius Copil și Victor Cornea au cedat astăzi în fața perechii Lukas Klein/Igor Zelaney, scor 6-7(4), 2-6. Nicholas Ionel nu a putut repeta performanța de ieri. Nu a avut nicio șansă în fața lui Alex Molcan, scor 1-6, 1-6. Al 5-lea meci al duelului Slovacia – România nu s-a mai disputat.
În urma acestui rezultat, România va evolua în play-off-ul Grupei Mondiale I. Adversara încă nu este cunoscută.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...