Web Analytics
scris joi, 07.08.2014

Palidă consolare în chestiunea regionalizării. Argeşul a înglobat Dâmboviţa la Îmbunătăţiri Funciare

Agenţia Naţională de Îmbunătăţiri Funciare a fost supusă recent unui proces de reorganizare, iar potrivit noului regulament de funcţionare şi organizare a fost redus numărul sediilor principale ale filialelor din ţară, pe cale de consecinţă realizându-se o comasare a entităţilor teritoriale. În loc de 41 de filiale ANIF în toată ţara funcţionează acum doar 16, fiecare cu câte un sediu central şi sedii secundare. Argeşul a fost cuplat cu Dâmboviţa, iar sediul principal a fost stabilit la Ştefăneşti, structurile din cele două judeţe fiind conduse de directorul AIF Argeş, Manuel Zenovie. Sedii secundare ale filialei sunt la Dârmăneşti, Domneşti, Topoloveni şi Oarja (Argeş), Titu, Găeşti şi Târgovişte (Dâmboviţa).
C.I.B.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...