Web Analytics
scris joi, 19.08.2021

Halep s-a retras de la turneul de la Cincinnati

Simona Halep a anunțat că se retrage de la turneul de tenis de la Cincinnati din cauza unei accidentări. Sportiva a mai spus că va încerca să se refacă rapid și să participe la US Open. Halep le-a spus fanilor săi că are o ruptură la piciorul drept.

„Din păcate, o radiografie din această dimineață a arătat că am o mică ruptură la aductorul piciorului drept și, din acest motiv, ar fi prea riscant să joc astăzi. Mă voi odihni și voi face totul pentru a fi pregătită de US Open. Pentru fanii din Cincinnati, a fost frumos să vă revăd”, a anunțat Simona Halep pe Twitter.

Marți, 17 august a.c., în primul tur ea a învins-o pe poloneza Magda Linette în trei sferturi: 6-4, 3-6, 6-0. Și în timpul acelei partide, Halep a avut probleme și a cerut intervenția medicului.

 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...