Web Analytics
scris duminică, 20.06.2021

Români care fac performanţă, lăsaţi de izbelişte. Claudia Nechita s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo, dar “s-au terminat banii”

Avem sportivi calificaţi, dar nu avem bani. Claudia Nechita, pugilista de la Câmpulung, s-a calificat după nouă ani, aşa că avem o sportivă la categoria box feminin, la Jocurile Olimpice de la Tokio.

Problema este că bugetul Federaţiei de Box s-a terminat la jumătatea anului, aşa că această campioană trebuie să se antreneze pe datorie sau să-şi caute sponsori pentru a ajunge la Tokio.

Înaintea ei, a fost o singură româncă, antrenoare, care a mai ajuns acolo. Mihaela Lăcătuş, antrenoarea lotului olimpic, ea a fost campioană olimpică, relatează antena3.ro.

Avem campioni, dar problema este că nu avem bani. Bugetul Federaţiei de Box s-a terminat la jumătatea anului.

„Banii s-au terminat la jumătatea anului”, a spus Mihalea Lăcătuş, unul dintre antrenorii lotului olimpic.

sursa foto: Facebook/ Claudia Nechita

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...