Web Analytics
scris miercuri, 17.03.2021

Pierdere mare pentru Spitalul Judeţean: dr. Uşurelu şi-a suspendat contractul

# Medicul Laura Dănuleț este șefa interimară a Secției Cardiologie

Apreciatul medic cardiolog Cătălin Ușurelu și-a suspendat contractul de muncă de la Spitalul Județean de Urgență Argeș, unde era șef al Secției Cardiologie, pentru trei luni, începând cu data de 1 martie a.c. Cea care îi va ține locul este tot un cardiolog, medicul specialist Laura Dănuleț.
Dr. Cătălin Ușurelu s-a întors în Argeș, în urmă cu câțiva ani, după ce a lucrat în București. Întoarcerea sa în orașul natal a coincis cu achiziționarea, în 2014, a unui angiograf performant de către Consiliul Județean Argeș. Doctorul Cătălin Ușurelu va activa în continuare în sistemul medical privat.

Citește și Reacția doctorului Ușurelu după infectarea cu Covid: „Sunt asimptomatic, internarea a fost mai mult voluntară”
Citește și „Diversitatea cazurilor de la Piteşti este mult mai mare decât ceea ce vedem la Bucureşti”

 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...