Web Analytics
scris miercuri, 03.02.2021

Halep s-a calificat în sferturile de finală ale Gippsland Trophy şi la dublu

Echipa Simona Halep/Daria Gavrilova s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 500 Gipsland Trophy.

Ele au învins, miercuri, cu scorul de 7-6 (4), 2-6, 10-2, cuplul Gabriela Dabrowski/Bethanie Mattek-Sands (Canada/SUA), cap de serie numărul 3.

CITEȘTE ȘI: Un nou sponsor la FC Argeș: GIC Nosad Metal condus de Gheorghe Badea

Învingătoarele vor evolua în faza următoare cu perechea Mihaela Buzărnescu/Alize Cornet (România/Franţa).

Calificarea în sferturi este recompensată cu un premiu total de 4.310 dolari şi cu câte o sută de puncte WTA. Acesta a fost al doilea meci jucat de Halep, miercuri, la Melbourne, după cel de simplu, câştigat, cu 6-2, 6-4, în faţa germanei Laura Siegemund, în optimi.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...