Web Analytics
scris duminică, 05.05.2019

Simone Tempestini a câştigat Raliul Argeşului

Sâmbătă seara, în faţa unui public numeros, în Piaţa Vasile Milea din Piteşti au fost premiaţi câştigătorii Raliului Argeşului, prima etapă din Campionatul Naţional de Raliuri. La eveniment au fost prezenţi Bogdan Matei-ministrul Tineretului şi Sportului şi Dan Manu-preşedintele CJ Argeş.

Echipajul format din multiplul campion Simone Tempestini şi Sergiu Itu a câștigat Raliul Argeșului 2019 la bordul unui Hyundai i20 R5. Pe locul al doilea s-au clasat Vali Porcișteanu/Dan Dobre, la bordul unui Citroen C3 R5. Dan Girtofan/ Tudor Marza au ocupat ultima treaptă a podiumului general cu o Skoda Fabia R5.

Echipajul Cristi Sugar/ V. Colceriu s-a impus în cadrul Cupei Dacia. Aceștia au fost urmați de singurul echipaj complet feminin din cadrul campionatului format din Cristiana Oprea /Diana Hațegan. Podiumul a fost încheiat de H. Balea/M. Luncan.

Cupa Suzuki a fost câștigată de B. Vrabie/L. Csegzy la bordul unui model Swift. Au fost urmați de D. Budai / L. Budai, iar ultima treaptă a fost ocupată de B Talasman/ A. Mitrașcă.

 

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...