Accident cu 2 autoturisme și 2 persoane rănite la Slobozia.
„Din verificările preliminare efectuate de polițiștii Formațiunii Rutiere Costești, cu sprijinul polițiștilor Secției de Poliție Rurală Rociu, s-a stabilit că o tânără de 21 de ani, din Slobozia, care conducea un autoturism pe DJ 659 l, pe raza localității Slobozia, dinspre Ștefan cel Mare, a intrat în coliziune cu un autoturism condus în aceeași direcție de deplasare, de o femeie de 35 de ani, din Slobozia, care intenționa să vireze la stânga.
În urma coliziunii au fost rănite tânăra conducătoare auto, de 21 de ani, din Slobozia, precum și pasageră dreapta față din același autoturism, respectiv o altă tânără de 21 de ani, din Negrași, ambele fiind transportate la o unitate medicală pentru îngrijiri.
Ambele conducătoare auto au fost testate cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză a fost întocmit dosar penal conform art. 196 din Codul Penal, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut”, a transmis IPJ Argeș.
O piteșteancă a ajuns la spital după o plimbare cu autobuzul. Cine a fost vinovat
O femeie de 63 de ani, din Pitești, a ajuns la spital după o plimbare cu autobuzul. În timp ce...
0 Comentarii