Web Analytics
scris vineri, 16.10.2015

116 social-democraţi argeşeni participă la Congresul Naţional al PSD

PSD Argeş va avea 116 delegaţi la Congresul Naţional de la Bucureşti, organizat duminică, 18 octombrie a.c, la Sala Palatului, după cum a declarat deputatul Radu Vasilică, în cadrul conferinţei săptămânale de presă a organizaţiei. Parlamentarul a mai precizat faptul că delegaţia PSD Argeş este a şasea ca mărime din ţară şi că norma de reprezentare a fost calculată „în baza numărului de membri, a numărului populaţiei, a deţinerii sau nu a Consiliului Judeţean şi a primăriei municipului reşedinţă de judeţ şi a numărului de primari şi de consilieri locali”.

I.H.B.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...